(АУДИО) Православна породица

У суботу, 26. децембра 2015. године, у сали Црквене општине мудраковачке, одржан је разговор на тему "Православна породица" који је водио парох крушевачки протојереј-ставрофор Драги Вешковац, секретар Епископа крушевачког.

Разговору са верним народом је претходила вечерња служба и Акатист блаженој Ксенији петроградској који је служио прота Драги уз саслужење свештенства мудраковачких парохија протојерејa Иванa Цветковићa и презвитерa Расткa Петковићa, док су сви присутни узносили славопој Богу и његовој угодници Ксенији.

Прота Драги је веома надахнуто говорио о православној породици данас, о искушењима са којима се породица сусреће, али је дао и очинске поуке и смернице како треба једна православна породица да се бори са искушењима која су неизбежна.

После предавања се развила веома плодна дискусија са питањима верника на која је прота Драги стрпљиво одговарао, а само предавање можете послушати на сајту наше Епархије.