Света Архијерејска Литургија и додела Ордена Светог Саве г. Предрагу Вертовшеку

У  суботу, 26. децембра 2015. године, XXIX недеље по Духовима, на празник св. мученика Евстратија и св. свештеномуч. Гаврила Патријарха српског, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Г. Давид служио је Свету Литургију  у Саборном храму светог великомученика и победоносца Георгија у Крушевцу.

На Светој  Евхаристији Епископу су саслуживали: Архијерејски намесник крушевачки прота Будимир Којић, свештеници и ђакони Саборног храма као и  умировљени прота Живојин Којић из Епархије рашко-призренске.

Велики  број  парохијана који су припремљени постом и молитвом  приступили Светом причешћу  и примили  свете Божанске Дарове- Крв и Тело  Господа и Спаситеља Исуса Христа из руку  Епископа Давида и служашчих свештеника.

Епископ Давид  је овом приликом уручио високо одликовање Светог Синода СПЦ- Орден Светог Саве другог степена архитекти  г. Предрагу Вертовшеку из Крушевца  за верност и делатну љубав према својој мајци- Српској Православној Цркви.

Слава и благодарност Господу на овоме дану.

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић