Света Архијерејска Литургија на Празник Светих Отаца у Крушевцу

У  недељу, 03. јануара 2016. године,  када се празнује  спомен  Светих  Отаца , Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Г. Давид  духовни отац свих свештенослужитеља и поверених му епархиота Богомспасаване Епархије крушевачке, служио је  јутрење и Свету Литургију  у Саборном храму Светог Георгија у Крушевцу, а у присуству великог броја верног народа.

Епископу су саслуживали : Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, братство овога храма, свештенођакони и умировљени свештеници, а појали су богословци и појачко друштво овог светог храма.

На крају свете Евхаристије Епископ Давид је у беседи  најпре заблагодарио Господу за многа добра која нам непрекидно  дарује и честитао вернима велики празник Светитеља и Отаца наше Свете Цркве.

После раздељене Свете тајне Причешћа  Епископ  Давид  је  свима подарио благослов уз Антидор, док се народ разилазио у миру.

Уследила је и Трпеза љубави у парохијском дому  која  је наставак велике трпезе Господње а све  у ишчекивању радосног и поштованог празника Рођења Богомладенца Христа - Божића.

Долгоденствуј свети оче и Владико на многе и благе године молитвама светих које данас  празнујемо!

Протојереј-ставрофрор Ђорђе Милојковић