Бадње вече у Саборном храму Епархије крушевачке

На Бадње вече , навече Празника Рођења Богодетета Христа - Божића Епископ крушевачки Г. Давид  служио је велико повечерје са  петохлебницом у Саборном епархијском храму у граду Крушевцу. Богослужењу је предходило освештавање Бадњака на платоу испред храма у присуству верника и великог броја деце. Епископу су саслуживали протојереј Ненад Радосављевић и протођакон Андрија Јелић, а појали су свештеници и богословци ове цркве.

Богонадахнутом и  радосном беседом Епископ Давид поздравио је децу и одрасле  , нашу хришћанску  браћу и сестре сабране у Дому Божјем. Благосиљајући верне Епископ Давид  им је пожелео да благодат и љубав  новорођеног  Богомладенца Христа угреју њихова срца као витлејемску пећину, а ми Њега самога  Христа  прихватимо као пастири и мудраци .

По завршетку  вечерње службе Божје испред храма наложен је Бадњак на ватру . У наставку вечери уследило је и послужење за  сав народ  у порти и парохијском дому овога  храма.

Мир Божији Христос се роди!

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић