Литургијско сабрање на Бадњи дан

На Бадњи дан Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Г. Давид свето богослужење отпочео  је великим  Царским часовима са читањем Светог Јеванђеља у Саборном храму светог Великомученика Георгија у Крушевцу.

Свету Литургију светог Василија Великог Владика Давид је одслужио уз саслуживање Архијерејског намесника крушевачког , свештеника и ђакона  из братства овога храма и умировљеним свештеницима а у присуству великог броја верника.

Уз појање вечерњих стихира најрадоснијег празника рођења Богомладенца Христа отпочело је празновање Божића. После раздељеног Причешћа и Антидора, Архијереј,свештенство и верни  народ на позив братства овог храма  наставили су трпезу љубави  послужењењем у парохијском дому.

Христос се роди - Ваистину се роди !

Протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић