Традиционално прослављен Преподобни Серафим Саровски у манастиру Светог Луке у Бошњану

P1060914
У петак, 15. јануара по новом, а 02. јануара по старом календару, Света Црква је прославила преподобног Серафима Саровског. Он је један од највећих руских подвижника, прозорљиваца и чудотвораца. Рођен је 1759. а преставио се 1833. године.

Већ неколико година уназад, као и данас прослављен је Преподобни Серафим Саровски, на брду изнад села Бошњана у манастиру Светог Луке, и то прослаљен на начин који доликује, литургијски. Игуман архимандрит Алексеј је благословио још од поклоничког путовања у Русији, да сви поклоници моштима Преподобног Серафима Саровског, могу доностити и резати колач, тако да је било 17 колачара.

У манастирској трпезарији настављено је литургијско славље.

ђакон Иван Петронијевић