Архијерејска Литургија и рукоположење на празник Сретења Господњег у Ћићевцу

На празник Сретења Господњег Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је Свету Архијерејску Литургију у Храму Св. Саве у Ћићевцу. Епископу су саслуживали Архијерејски намесник ћићевачки протојереј Владица Столић, старешина Храма Св. Саве протојереј-ставрофор Раде Богићевић, протонамесник Срђан Миленковић, јереј Милутин Михајловић, јереј Раде Радивојевић и протођакон Андрија Јелић.

У току Литургије Епископ је у ђаконски чин рукоположио господина Милоша Пешића, дипломираног теолога из Бачине, будућег ђакона ћићевачког. Честитајући му пријем у свезу клира Епископ га је упутио на усавршавање и испуњавање светих Христових заповести да би умножио примљене дарове Духа Светога.

На крају Литургије Епископ је председнику Општине Ћићевац уручио Архијерејску грамату за сва добра која је до сада Цркви учинио и која ће и у будуће чинити.

Након Свете Литургије Епископ је са верним народом узео учешће у трпези љубави у благословеној и радостној атмосфери.

протонамесник Срђан Миленковић