Промоција монографије о манастиру Велуће у Трстенику

У издању „Завичајне библиотеке Јефимија“ из Трстеника, у већници Народног универзитета 29. фебруара 2016. године, представљена је монографија „Манастир Велуће“. О манастиру су говорили игуманија мати Теодора, а аутори овог значајног дела из наше историје и културне баштине, др Бранислав Цветковић - Завичајни музеј Јагодина и археолог Гордана Гаврић - Завод за заштиту споменика културе Краљево, својим речима су упознали читаоце и посетиоце, како је настало ово дело, које је од великог значаја за трстенички крај и целокупно разумевање догађаја и времена из наше прошлости у XIV веку. Већница Народног универзитета је била мала да прими велики број посетилаца, а свечаност је увеличао и даривао благословом, Епископ Епархије крушевачке Господин др Давид (Перовић).

Текст преузет са сајта Трстеничани.рс