Света Архијерејска Литургија и рукоположењâ у цркви Лазарици

У Недељу месопусну, 06. марта 2016. године, Епископ крушевачки Господин Давид служио је Свету Архијерејску Литурију у цркви Лазарици у Крушевцу. Светој Литургији је претходила јутарња служба, док су на Литургији Епископу саслуживали: Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић,  секретар Епископа крушевачког протојереј-ставрофор Драги Вешковац, Архијерејски намесник жупски протојереј Вукман Петровић, протојереј Александар Ерић, протојереј Милош Костић, јереј Милан Тодосијевић, протођакон Андрија Јелић и ђакони Стефан Поповић и Далибор Весић.

На Светој Литургији Владика Давид је у чин свештеника рукоположио досадашњег ђакона крушевачког Далибора Весића, а г. Милована Соколовића из Варварина у чин ђакона.

Ову велику радост за Епархију крушевачку, својим учешћем у литургијској прослави увеличао је многобројни христољубиви народ из Крушевца и околине.