Празник Првог и другог обретења главе светог Јована Крститеља на Багдали

У уторак , 08. марта 2016. године, на дан Првог и другог обретења главе светог Јована Крститеља, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид Перовић служио је свету архијерејску литургију у цркви светог Јована Крститеља на Багдали уз саслуживање Архијерејског намесника крушевачко протојереја-ставрофора Будимира Којића, протојереја -ставрофора Ђорђа Милојковића, протојереја Милана Вељковића, Радише Вешковца, јереја Петра Јараковића, Александра Лукића, Мирољуба Симеуновића, Далибора Весића и протођакона Андрије Јелића и уз присуство мноштва верног народа. За певницом је био секретар Епископа крушевачког прота Драги Вешковац.

Празнично-литургијску радост свештенства и верног народа сабраног, у Христу, око свог архијереја, употпунио је чин рукоположења ђакона Милована Соколовића који је примио благословом и чинодејством Његовог Преосвештенства Епископа Давида, у светој тајни, изливање благодати свештеничке службе и наречење за пароха блажевског у Богом спасаваној Епархији крушевачкој.

Вероучитељ Срђан Радивојевић