Поклоничко путовање верникâ из Велике Дренове у Хиландар

Верници парохије великодреновске, уз благослов надлежног Епископа, имали су прилику и част да у недељу сиропусну 8, 9, 10, и 11. марта ове 2016. године посете манастир Хиландар и Кареју, управни центар Свете Горе Атонске. Путовање је као и прошле године организовао и водио надлежни парох о. Мирослав Михајловић, а верници су имали прилику да обиђу метох манастира Хиландара Каково,  Српско војничко гробље и цркву Светог Димитрија у Солуну, а после тога манастир Хиландар, Скит Светог Андреја, испосницу Светог Саве, Карејску Цркву и скупштину Свете Горе - Протат. Поред обиласка разних знаменитости, поклоници су имали прилику да присуствују свим богослужењима (дневном кругу), и  да деле заједничку трпезу са монаштвом манастира Хиландара и Скита Светог Андреја. Видели су и посетили Хиландарски музеј,  стари манастирски подрум и костурницу манастира Хиландара, Конак и Храм Светог Андреја Првозваног чије су и мошти целивали. После свега виђеног, узевши благослов чудотворне иконе Тројеручице у Хиландару и Млекопитатељнице у Кареји поклоници су се задовољни вратили својим кућама.

јереј Мирослав М. Михајловић