Светих 40 мученика Севастијских – МЛАДЕНЦИ – слава манастирa светог Луке у Бошњану

DSC_0486
У уторак 22. марта 2016. gгодине, празнују се Младенци у спомен на страдање светих четрдесет Мученика Севастијских, који су пострадали за Христову веру 320. године, а  братство манастира Светог Луке у Бошњану прославља прву  манастирску славу у години, на којој долази Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид.

Литургију Пређеосвећених Дарова служио је Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид. Њему су саслуживали игуман ове свете обитељи архимандрит Алексеј, Архијерејски намесник темнићки птотојереј-ставрофор Ђорђе Марјановић, протосинђел Лука Милошевић, протојереј Александар Ерић, протојереј Душан Марковић из Пожаревца, јереј Светозар Арсовски из Митрополије београдско-карловачке, свештенство наше епархије крушевачке  из темнићког намесништва и протођакон Андрија Јелић.

Литургији су присуствовале монахиње из Епархије шумадијске, сестра Дијана из Петине, председник општине Варварин г. Зоран Миленковић, председник општине Трстеник г. Мирослав Алексић и мноштво верног народа. Велики број верног народа приступио је Светој чаши. На крају Пређеосвећене Литургије освештан је и преломљен славски колач овогодишњег свечара г. Стефана Ђелекара из Бресног Поља, а нови колачари су г. Марко Стојић из Бресног Поља и гђа Марија Тодоровић из Варварина. Литургијско славље настављено је у манастирској трпезарији на Трпези љубави.

ђакон Иван Петронијевић