Духовно вече у Мудраковцу посвећено светом Нектарију Егинском Чудотворцу

С благословом Његовог Преосвештенства Епископа крушевачког Господина Давида, у суботу 2. априла 2016. године, гост предавач у Парохији мудраковачкој био је протојереј-ставорофор Ненад Андрић, секретар Црквене општине ваљевске.

Као и сваке суботе, у цркви Св. Тројице у Мудраковцу, након вечерње службе одслужен је Акатист блаженој Ксенији петроградској, уз учешће мноштва народа. Молитве угодници Божијој Ксенији, Христа ради јуродивој,  приносе верни из разних крајева, а блажена Ксенија, као брза помоћница, помаже и њеним молитвама исцељују се они који са вером и љубављу ишту.  Ове суботе чули смо нова сведочења о испуњењу молитви блаженој Ксенији од гостију - оца Николе и његове супруге Дајане Петровић из Ваљевске епархије, који су песмом Блаженој Ксенији отворили предавање у парохијском дому. Прота Ненад Андрић је присутном народу искрено и отворено посведочио чудесна исцељења од најтежих болести заступништвом Св. Нектарија Егинског којима је лично присуствовао, као и доживљаје са путовања на Егину. Многи су овом приликом набавили књигу проте Ненада ,,У сретање Св. Нектарију Егинском Чудотворцу“ и тако добили прилику да сазнају нешто више о св. Нектарију, о докуметовано изложеним сведочанствима о исцељењима, али и да се уз читање Акатиста и молитви св. Нектарију, који се налазе у прилогу у књизи, моле и  ,,крену у сретање“ овом великом Светитељу и Чудотоврцу.

Сања Николић, вероучитељица