Света Литургија на Благовести у Кривој Реци

На дан када прослављамо један од најлепших хришћанских празника, празник Благовести, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид, служио је Свету Архијерејску Литургију у малом селу на обронцима Копаоника, у Кривој Реци. Крива Река је село познато по великом страдању из Другог Светског рата, када је казнена експедиција нацистичких трупа убила преко триста житеља овог малог села. Та чињеница буди посебан осећај кад год се служи у храму Св. Апостола Петра и Павла јер је и сам храм био место  у коме су страдали криворечани.

После Литургије Епископ је посетио Основну школу и Сеоско домаћинство Томић, где је уготовљена пригодна трпеза.

При повратку Владика је обишао радове на храму Преображења Господњег у Брусу и парохију у Дубцима.

протојереј-ставрофор Градимир Милојевић