Читање дванаест Страдалних Јеванђеља у Саборном храму у Крушевцу

DSC_0257

На Велики Четвртак  28.априла 2016. године, у вечерњим сатима, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки г.Давид служио је јутрење са читањем светих Јеванђеља  у Саборном храму Светог Георгија у Крушевцу.

У испуњеном храму вернима, прво Јеванђеље прочитао је Владика Давид а наредна једанаест свештеници: протојереји-ставрофори Љубиша Милошевић, Драгиша Јовановић, Новица Тасић, Цветан Топличанин, Ђорђе Милојковић, протојереји Ненад Радосављевић, Драгић Илић, Александар Ерић, Милан Вељковић и јереји Перица Стојић и Ненад Драгичевић. Епископу саслуживао је и  протођакон Јован Миленковић .

На самоме крају после трочасовног богослужења  уз умилно појање, Владика  је све верне благословио помазавши их освештаним уљем после  целиваливања  иконе  Распећа Господа и Спаситеља нашег  Исуса Христа.

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић