Литургија на Велики чeтвртак у цркви Лазарици

На Велики Четвртак  28. априла 2016. године Његово Преосвештенство Епископ крушевачки господин Давид служио је Литургију Светог Василија Великог  у цркви Лазарици у Крушевцу. Епископу је саслуживало дванаест свештеника и два ђакона. Протосинђел Јован Лешјански протојереји ставрофори Будимир Којић, Драги Вешковац, Љубиша Милошевић, Драгиша Јовановић, протојереји Марјан Вујовић, Вукман Петровић, Владица Столић, Мирослав Пешић, Игор Шљивић као и јереји Жељко Марковић и Милан Тодосијевић. Такође Епископу су саслуживали и  протођакон Андрија Јелић и ђакон Стефан Поповић.

Велики Четвртак је дан посвећен спомену установљења Тајне вечере односно Свете Евхаристије (ломљења хлебова), као и  на „умовеније" (прање) ногу, на опроштајну беседу Исуса Христа с ученицима — у Сионској горници, на првосвештеничке молитве Господове пред страдања, и на предају Господа на страдање.

По прочитаном Јеванђељу Епископ је у беседи поучавао верни народ.