Васкрсење Господње у цркви Свете Тројице у Мудраковцу

Празник Васкрсења Христовог свечано је прослављен у цркви Свете Тројице у Мудраковцу. У јутарњим сатима пароси мудраковачки протојереј Иван Цветковић и протојереј Мирослав Николић служили су Васкршње јутрење и Свету Литургију  уз учешће бројног  народа.

Након Свете Литургије, деца су имала прилику да своја маштовито украшена васкршња јаја покажу присутнима, а жири је имао тежак задатак да донесе одлуку која три јајета најлепше изгледају. Организована је лицитација, па је добијена сума новца за најлепше јаје била  награда за најталентованију младу уметницу.  Поред избора  за најлепше јаје, организовано је и такмичење за најјаче јаје. У цркви и порти чуо се одјек васкршњег поздрава: Христос васкрсе! Васкршња радост испунила је срца и озарила лица верних.