Васкрсење Христово свечано прослављено у Саборној цркви у Крушевцу

У царском граду Крушевцу, уочи највећег хришћанског празника- Васкрсења Христовог, дочекан је Благодатни огањ из града Јерусалима, кога је у Београд донео Епископ славонски Господин Јован (Ћулибрк) специјалним летом из Јерусалима.

Са благословом нашег Епископа крушевачког Господина Давида, Благодатни огањ су на aеродрому "Никола Тесла" у Београду дочекали свештеници протојереј Александар Ерић и презвитер Перица Стојић. Благодатни огањ је у специјалним фењерима донет у царски град Крушевац и дочекан испред цркве Светог Ђорђа у Крушевцу уз молитвено учешће мноштва народа предвођених Владиком Давидом. По раздељењу Благодатног огња органиозована је величанствена Литија до центра Крушевца.

Потом је Владика служио васкршње јутрење, које је настављено са поноћном Светом Литургијом, а уз саслужење Архијерејског намесника крушевачког протојереја-ставрофора Будимира Којића и свештенства Саборне цркве Светог Ђорђа у Крушевцу.

Велики број верног народа је учествовао у Светој Литургији, причестивши се свечистим и животворним Тајнама Христовим.

По заамвоној молитви Епископ Давид је освештао васкршња јаја која су раздељена верном народу.

Информативна служба Епархије крушевачке користи ову прилику да свим посетиоцима интернет презентације наше Епархије честита васкршње празнике уз најлепши, најживотнији хришћаниски поздрав:

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!

ВАСИТИНУ ВОСКРЕСЕ!

Cestitka za Vaskrs 2013 (za Pobedu)