Васкрсење Христово у цркви Лазарици

На најрадоснији дан, дан Светлог Васкрсења Христовог у недељу 1. маја у  цркви Лазарици служена је поноћна Васкршња Литургија са јутрењем. Далеко пре поноћи мноштво верника скупило се у порти цркве Лазарице са радошћу чекајући да и у Лазарицу буде донесен Благодатни Огањ, који је као Благослов Светог града Јерусалима, и ове године дочекан у Лазарици . Окупљени са свећама и кандилима у рукама дочекали су Благодатни пламен. Потом се кренуло у литију дуж читавог Лазаревог града, тако да је светлост свећа запаљених благодатним огњем и васкршња песма испунила древни Лазарев град. Васкршња Литургија и јутрење били су врхунац наших ишчекивања, оно чему смо се радовали и спремали читаве Свете четрдесетнице.

Хор Светог кнеза Лазара торжествено и громко певао је

Христос воскресе из мертвых, смертию смерть поправ, и сущим во гробех живот даровав“.

ђакон Стефан Поповић