Света Архијерејска Литургија на Васкрсни понедељак у цркви свете Петке у Бошњану

На Васкрсни понедељак, 02.05.2016.год. Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид, служио је Свету Божанствену Архијерејску Литургију у храму Свете Петке у Бошњану.

Епископ је по прочитаном одломку из Јеванђеља изговорио беседу присутном верном народу у којој је рекао: " да Христос није идеолог већ Спаситељ света, и да је он својим Васкрсењем отворио врата спасења". Око Свете чаше окупило се мноштво деце.

На Светој Литургији, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид одликовао је свештеника бошњанске парохије протонамесника Александра Лукића у чин протојереја, такође је одликовао граматом, дугогодишњег председника црквеног одбора Мијодрага Јевтића.

На Светој Божанственој Литургији, Архијереју су саслуживали  архијерејски намесник темнићки протојереј-ставрофор Ђорђе Марјановић, протојереј-ставрофор Милан Лукић из београдско-карловачке митрополије,  протојереј-ставрофор Миодраг Антић, протојереј Горан Гајић, протојереј Александар Лукић, јереј Иван Матић, протођакон Андрија Јелић и ђакон Иван Петронијевић.

На крају Литургије освештан је и пререзан славски колач овогодишњег свечара Петра Лукића, сина свештеника бошњанске парохије протојереја Александра Лукића.
На крају су дечица из основне школе "Драги Макић" из Бошњана одрецитовала и отпевала неколико песама.
Литургијско славље је настављено трпезом љубави у црквеној сали.

ђакон Иван Петронијевић