Света Литургија у Ћићевцу на Светли Четвртак

На Светли Четвртак 05. маја 2016. године Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Г. Давид служио је Свету Архијерејску Литургију у Храму Светог Саве у Ћићевцу. Епископу су саслуживали Архијерејски намесник ћићевачки протојереј Владица Столић, старешина храма Св. Саве протојереј-ставрофор Раде Богићевић, парох други ћићевачки протонамесник Срђан Миленковић, протођакон Андрија Јелић и ђакон Милош Пешић.

Свето сабрање започето је пасхалним јутрењем појањем Васкршњег канона и пасхалних стихира. Након прочитаног дневног зачала из Јовановог јеванђеља, Епископ Давид је верни народ поучио Богонадахнутом беседом, појашњавајући речи Светог Јеванђеља на корист и спасење душе.

Трпезом љубави настављено је празнично славље са нашим духовним родитељем у пријатној и празничној атмосфери, употпуњујући овај заиста радостан и благословен дан.

протонамесник Срђан Миленковић