Прослављена храмовна слава Саборне цркве Светог Ђорђа у Крушевцу

Епископ крушевачки Господин Давид 06. маја 2016. године на празник Светог Великомученика и Победоносца Георгија,  а уједно и на храмовној слави, служио је свету Архијерејску Литургију у Саборном храму у Крушевцу  са почетком у девет сати.

Његовом Преосвештенству саслуживали су протојереји-ставрофори Архијерејски намесник крушевачки Будимир Којић, старешина храма Љубиша Милошевић, Слободан Пешић, Цветан Топличанин, протојереј Александар Ерић, презвитер Ненад Драгичевић, протођакони Јован Миленковић, Андрија Јелић и ђакон Стефан Поповић.

По прочитаном Јеванђељу Епископ је изговорио пригодну беседу верном народу.

Након  завршене свете Литургије обављена је свечана Литија, освештан је и преломљен славски колач на платоу испред храма, а  овогодишњи домаћин храмовне  славе био је начелник расинског округа   г. Бранислав  Весић са породицом.

На Литургији су појали појци из манастира Лешје код Параћина.

Трпезом Љубави у присуству великог броја  верника  и гостију из јавног и културног живота нашег града завршено је ово литургијско сабрање.

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић