Прослављена храмовна слава у Читлуку

У петак, 6. маја 2016 године, када наша Света Црква прославља Светог великомученика Георгија, у парохији читлучкој прослављена је храмовна слава. Литургију Светог Јована Златоустог служио је парох читлучки протојереј Радиша Вешковац, уз саслуживање парохијског ђакона Душана Југовића. Велики  број верног народа узео је учешће у овом великом духовном дану, како на Светој Литургији, тако и читовог дана, који су долазили да се поклоне моштима светог великомученика Георгија, које се налазе у овом дивном храму. Након Свете Литургије, и опхода око храма, пререзан је славски колач. Ове године, колачар је био г. Александар Ристић са породицом из Читлука. Празнично расположење настављено је Трпезом љубави коју је припремио колачар са породицом.

Милан Вешковац, вероучитељ