Литургијско славље у Дашници

DSC_2467

У уторак 10. маја, на дан када се сећамо спаљивања моштију Светог Саве,  Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Г. Давид служио је Свету Архијерејску Литургију у храму који је посвећен овом догађају.

Нашем Епископу су саслуживали намесник жупски протојереј Вукман Петровић, овдашњи парох протојереј Милош Костић, протојереј Брана Павловић, јереј Александар Биорац и протођакон Андрија Јелић.

За певницом су певали јереј Александар Николић и господин Александар Ђорђевић.

После Свете Литургије Епископ је освештао и пререзао славски колач а овогодишњи домаћин храмовне славе био је г. Драган Милетаковић из Дашнице.

Епископ Давид је освештао звоно које је дар породице Мирослава Арсића из Дашнице.

Ово наше саборовање завршисмо трпезом љубави коју је припремио овогодишњи колачар са својом породицом.

протојереј Милош Костић