Света Архијерејска Литургија у цркви Лазарици

У недељу 5. jуна 2016. године Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је јутрење и Свету Архијерејску Литургију у цркви Лазарици у Крушевцу. Данашња Света Литургија била је посебна захваљујући гостима из Бање Ковиљаче који су нашу радост увећали. Предање каже да су војске кнеза Лазара биле сабране са две реке, Дрине и Мораве, те су на таквим крилима прелетеле до Косова Поља бранећи српску земљу. И данас као и тада сабрала су се у Лазарици два крила са Мораве и Дрине. За левом певницом певао је хор Кнеза Лазара цркве Лазарице, а за десном хор Свих Срба Светитеља из Бање Ковиљаче. Епископу су саслуживали свештенослужитељи града Крушевца, као и гости из Епархије шабачке протојереј Драган Бајић и протођакон Зоран Кокановић. Беседу по Јеванђељу произнео је отац Драган Бајић.  Литургијско славље настављено је уз трпезу љубави за којом се орила песма и благодарило Господу на заједници међу браћом са Дрине и са Мораве.

ђакон Стефан Поповић