Света Архијерејска Литургија у Медвеђи код Трстеника

У суботу 11. јуна 2016. године Епископ крушевачки г. Давид служио је Свету архијерејску Литургију у Медвеђи. Поред Архијерејског намесника трстеничког протојереја Марјана Вујовића, медвеђанских пароха оца Љубише Петровића и Ненада Недића, Епископу Давиду саслуживао је и парох великодреновски јереј Мирослав Михајловић , ђакон Андрија Јелић и Дејан Смиљић. За певницом су појали парох беловодски Мирољуб Симеуновић и ђак богословије Јован Лепенац. После јутарње службе и Литургије на којој су се причестила деца из Медвеђе, а одрасли послушали беседу свога архипастира Владике Давида, надлежни пароси су припремили и трпезу љубави, на којој су са Епископом разменили мишљења, али и изнели проблеме које постоје на парохији и добили поука на који начин да их превазиђу. Заједничка фотографија испред храма Светог Николе у Медвеђи на лепом дану овековечила је у времену ову канонску посету Епископа Давида верном народу ове парохије.

Јереј Мирослав М. Михајловић