Празник Педесетнице свечано и литургијски прослављен у Мудраковцу

Празник Силаска Светога Духа на апостоле торжествено је прослављен у крушевачком насељу Мудраковац. Првог дана празника Свету Литургију служили су протојереј Иван Цветковић и протојереј Мирослав Николић, пароси мудраковачки, уз учешће бројног народа. Након Свете Литургије, уз клечање и плетење венаца, читане су вечерње молитве које садрже мољење да се као на дан даровања Светог Духа апостолима у нама обнови благодат Светог Духа, ради укрепљења у богоугодном животу. Потом је уследила литија око цркве, ломљење славског колача и славски ручак.

На Духовски понедељак, Светом Литургијом началствовао је игуман манастира Денковац архимандрит Серафим (Божић),  уз саслуживање Архијерејског намесника  крушевачког протојереја–ставрофора Будимира Којића, протојереја–ставрофора Живка Којића, протојереја Мирослава Николића, протојереја Ивана Цветковића, јереја Ненада Драгићевића и јерођакона Иринеја (Цветковића). Након литијског опхода око цркве, преломљен је славски колач, а онда је уледило послужење за све присутне и ручак у црквеној сали за госте.