Света Архијерејска Литургија у манастиру Лепенац код Бруса

У суботу, 23. јула 2016. године, Епископ крушевачки Господин др Давид служио је Свету Литургију у манастиру Лепенац. који се налази у близини Бруса. Епископу су саслуживали јеромонах Серафим из манастира Стрмца, парох бруски протојереј Милан Костић, парох александровачки јереј Милан Ћосић, протођакон Андрија Јелић и јерођакон Силуан.

По Светој Литургији богољубиви јерођакон Серафим се потрудио да за цењене госте припреми Трпезу љубави, по којој је Владика Давид обишао радове на прокопавању новог пута за путничке аутомобиле до манастира. Радове изводи ЈП Дирекција за путеве и изградњу из Бруса. Такође, великим трудом о. Силуана у љубављу инвеститора г. Љубише Јанковића, власника фирме "Јанекс", изграђен је и пешачки мост преко Расине до манастира, те ће долазак верног народа из овог краја у ово светињу бити прилично олакшан.