Архијерејска Литургија на празник Богородице Тројеручице

DSC_6708

У понедељак, 25. јула 2016. године, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки  Господин Давид служио је Свету Литургију на празник  Богородице Тројеручице- Хиландарске  у Саборном храму светог Георгија у Крушевцу.

Саслуживали су протојереји-ставрофори: Архијерејски намесник крушевачки Будимир Којић, старешина Саборног храма Љубиша Милошевић, Драгиша Јовановић, Милан Вељковић, протојереји: старешина Покровске цркве Мирослав Пешић, Александар Ерић, јереји Перица Стојић и Ненад Драгичевић,  протођакон Андрија Јелић и ђакони Стефан Поповић и Александар Аџић.

На Малом входу Епископ Давид  је свештеника Перицу Стојића одликовао правом ношења надбедреника и звањем протојереја, нагласивси у беседи да је свако напредовање у  чиновима подстицај за напредовање у служењу Господу и Цркви.

По прочитаном одељку из Јеванђеља беседу је изговорио протојереј-ставрофор Драгиша Јовановић парох крушевачки.

Пошто је данашњи празник и крсна  слава појачког друштва Саборног храма, по заамвоној молитви Владика Давид  је освештао славско жито и преломио славски колач.

Трпезом љубави у парохијском дому  настављено је празновање овог Богородичиног Празника- Свете Игуманије манастира Хиландара.

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић