Верни народ из Смиловца прославио храмовну славу са својим Епископом

DSC_6807

У уторак, 26. јула 2016. године, на дан Сабора св. архангела Гаврила, црква у Смиловцу прославила је своју храмовну славу. Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин др Давид служио је Свету Архијерејску Литургију којој је предходила јутарња служба. Епископу су саслуживали: Архијерејски намесник ражањски протојереј Владица Столић, старешина храма протојереј Миломир Глигоријевић, протођакон Андрија Јелић, ђакон Милан Здравковић и ђакон Милош Пешић.

После читања Јеванђеља Епископ Давид беседом се обратио верном народу.

По завршетку Свете Литургије уследио је опход око храма, резање славских колача и освећење палионице и бунара. Свечано и радосно расположење пренело се и у црквеној трпезарији, за Трпезом љубави коју је уприличио колачар ове светиње.

Етно група "Божури царева града" својом песмом улепшали су како Свету Литургију тако и Трпезу љубави.

ђакон Милош Пешић