Света Архијерејска Литургија у селу Скорица код Ражња

DSC_7016

У суботу, 30. јула 2016. године, на дан св. великомученице Марине - Огњене Марије, црква у Скорици прославила је своју храмовну славу. Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин др Давид служио је Свету Архијерејску Литургију којој је предходила јутарња служба. Епископу су саслуживали: Архијерејски намесник ражањски протојереј Владица Столић, старешина храма протојереј Миломир Глигоријевић, протођакон Андрија Јелић и ђакони Милан Здравковић и Милош Пешић.

После прочитаног одељка из Јеванђеља уследила је беседа којом се Епископ Давид обратио верном народу.

По заамвоној молитви уследио је опход око храма након кога је Епископ Давид освештао славско жито и преломио славски колач.

Трпезом љубави коју је уприличио колачар ове светиње настављено је са слављем у црквеној трпезарији. Етно група "Божури царева града" је својим појањем улепшала како Литургију тако и Трпезу љубави.

ђакон Милош Пешић