Вечерња служба у селу Варина

У суботу, 30. јула 2016. године, на дан св. великомученице Марине обновљена  црква у Варини (парохија трнавачка) је прославила своју храмовну славу. Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Г. Давид служио је вечерње богослужење. Епископу су саслуживали протојереј–ставрофор Драги Вешковац и протођакон Андрија Јелић.  После молитве епископ Давид  је одржао беседу окупљеном народу, а затим доделио Архијерејске грамате најзаслужнијим за обнову цркве у Варини: господину Живораду Сакићу из Новака, господину Славку Савковићу из Љубинаца и господину Радовану Прибаковићу из Венчаца.

После свечаности уследила је Трпеза љубави у парохијском дому у Трнавцима, коју је са великим трудом и љубављу припремио домаћин протојереј Слободан Ракановић.

вероучитељ Илија Ракановић