Храмовна слава цркве у Мачковцу

У понедељак, 8. августа 2016. године, Светом Литургијом и славским колачем молитвено и свечано је прослављен празник свете преподобномученице Параскеве - храмовна слава цркве у Мачковцу. По прохладном и кишовитом дану верни народ овога краја, заједно са својим свештеником и гостима, сабрао се на молитву Господу и овој узорној светитељки. Свету Литургију служио је надлежни парох протојереј Радиша Јовановић са гостима о. Добривојем Топличанином и о. Зораном Радивојевићем. За певницом је појцима помагао о. Радован Блажић.

Колачари ове године били су Славица Ћалић и Снежана Јовановић, које су, уз помоћ породице и пријатеља, својим трудом допринеле да данашња свечаност протекне у правом домаћинском духу.