Епископ Давид служио Свету Литургију у Мијајловцу поводом храмовне славе

DSC_8855

На празник светог великомученика Пантелејмона, 9. августа 2016. године, Епископ наш Давид служио је свету Литургију у селу Мијајловац. Епископу Давиду саслуживали су протојереј-ставрофор Момчило Ивановић, протојереј Миладин Игњатовић,  јереј Љубиша Петровић, јереј Ненад Недић, јереј Мирослав Михајловић, ђакон Милан Здравковић и ђакон Дејан Смилић.

Новосаграђени храм у селу Мијајловац надомак Трстеника посвећен је истоименом угоднику Божијем, који је у  овом месту молитвено љубљен и поштован као велики помоћник и заштитник верног народа. Таква и толика богомоља била је и повод да се молитвено окупимо око свога Епископа и принесемо благодарност Господу и светом Пантелејмону.

Литургијска радост настављена је светом литијом и резањем славског колача, да би домаћини овога села, а међу њима и њихов пастир јереј Љубиша, приредили Трпезу љубави и пригодан фолклорни програм који су извели најмлађи и најмањи, ал' у љубави и чистоти, највећи учесници.

јереј Данијел Стефановић