Света Архијерејска Литургија у Саборној цркви на Макавеје

У недељу, 14. августа 2016. године, у Осму недељу по Педесетници, а на празник старозаветних седам мученика макавејских, свештеника Елеазара и мајке Соломоније (Саломије), Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је Свету Архијерејску Литургију у Саборној цркви Светог Ђорђа у Крушевцу.

Епископу су саслуживали протојереји-ставрофори: Архијерејски намесник крушевачки Будимир Којић, старешина Саборног храма Љубиша Милошевић, Живко Којић и Слободан Пешић, Драгиша Јовановић, Ђорђе Милојковић, протођакони Андрија Јелић и Јован Миленковић.

На јутрењој, после Великог  славословља, Епископ Давид је изнео Часни Крст Господњи на поклоњење и целивање, освештао макавејску воду и покропио храм и вернике.

По прочитаном светом Јеванђељу беседу је  надахнуто и поучно изговорио отац Љубиша Милошевић.

Уз појање тропара "Спаси Господе људе Твоје и благослови наслеђе Твоје", верни су примили благослов Епископа Давида  кропљењем освештаном водом, после чега је уследила Tрпеза љубави и празновање уз Богу угодне разговоре.

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић