Књижевно вече у порти цркве Свете Тројице у Мудраковцу

Сваке суботе са почетком у 18.00 часова у цркви Свете Тројице у Мудраковцу, након Вечерње службе, чита се Акатист Блаженој матери Ксенији Петроградској. Много људи долази да учествује у заједничким молитвама Блаженој мати Ксенији, Христа ради јуродивој, а она као брижна мати одговара на молитве, тако да већ постоје бројна сведочанства посетилаца о помоћи и исцељењима ове чудесне Светитељке. Мистична молитвена атмосфера у цркви је речима неисказива, само онај ко дође може да осети благодат који окупља верне и испуњава их миром Божијим. Након Акатиста народ остаје на послужењу и учествује у духовним разговорима са свештеницима мудраковачке парохије о. Иваном Цветковићем и о. Мирославом Николићем.

Ове суботе, 20. августа 2016. године, након Акатиста у црквеној порти приређено је Књижевно вече. Учесници књижевне вечери били су: протојереј Иван Милановић, песник Никола Стојановић, афористичар Михајло Ћирковић и песникиња Весна Михајловић.

Протојереј Иван Милановић, парох јасички, представио је своју нову збирку приповедака ,,Недосањано сутра“ прочитавши приповетку ,,Обично необични људи“. Млади крушевачки песник Никола Стојановић, добитник многих награда, говорио је стихове својих песама. Михајло Ћирковић, добитник ,,Златне кациге“, говорио је своје афоризме. Песникиња Весна Михајловић из Шанца је говорећи своје шаљиве песме све присутне  искрено насмејала.