Торжествена прослава празника светог Романа Ђунишког

SONY DSC

У понедељак 29. августа 2016. године, у манастиру светог Романа Ђунишког свечано је прослављена манастирска слава и празник овог дивног угодника Господњег.
У навечерје празника свечано празнично бдење служио је Епископ рашко-призренски Г. Теодосије, администратор Епархије нишке.

На сам празник светом архијерејском Литургијом началствовао је Епископ крушевачки Г. Давид уз саслужења Епископа тимочког Г. Илариона, Епископа рашко-призренског Г. Теодосија, администратора Епархије нишке, као и великог броја свештенства како из нишке тако и крушевачке Епархије.

Велики број вернога народа, који се стекао под манастирске сводове да прослави овог угодника Господњег, приступио је светим Тајнама Христовим.
Након свете Литургије учињен је опход око храма а потом пререзан славски колач.

Епископ крушевачки Г. др Давид све верне сабране поздравио је пригодном беседом говорећи о великим делима Господњим и Његових угодника у лику светих.
По резању славског колача данашњу свечаност употпунио је културно уметнички програм.

Текст и аудио-запис преузети са сајта Епархије нишке, где можете погледати и фотографије