Бденије и Света Литургија у Земаници

У суботу, 03. септембра 2016. године, у цркви светог Николаја  у Земаници, служено је бденије на коме је био Епископ крушевачки Господин Давид. Бденијем је началствовао протојереј Верољуб Благојевић. Поред нашег Владике бденију су присуствовали  игуман Дамјан из манастира св. Јована у Сочаници, протонамесник Бранислав Дикић, јереј Милован Соколовић и ђакон Милан Здравковић.

После бденија Епископ крушевачки Господин Давид одржао је час веронауке верном народу где су се сви присутни одушевили прелепом беседом. После бденија били смо на вечери у манастиру свете Петке код игумана Јована на церањској реци.

У недељу, 04. септембра 2016. године, Епископ крушевачки Господин Давид служио је свету Литургију у цркви светог Николаја Мирликијког у Земаници, где су саслуживали Архијерејски намесник жупски протојереј Вукман Петровић, протојереј Миломир Влашковић, јереј Милован Соколовић и ђакон Милан Здравковић.

После Литургије верном народу су додељене грамате и благодарнице.

За цењене госте Трпезу љубави су припремили брат Владо Савић и Црквена Општина из Блажева.

јереј Милован Соколовић