Света Архијерејска Литургија у Саборној цркви светог Ђорђа у Крушевцу

У дванаесту недељу по Педесетници и на празник Усековања главе светог Јована пророка и Претече, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Г. Давид служио је Свету Литургију  у Саборном храму светог великомученика и победоносца Георгија у Крушевцу.

Саслуживали  су Архијерејски намесник крушевачки прота-ставрофор Будимир Којић, протојереј-ставрофор Цветан Топличанин, протојереји  Ненад Радосављевић, Драгић Илић, Александар Ерић, јереј Ненад Драгичевић, протођакони  Јован Миленковић и Андрија Јелић.

Епископ Давид  је по прочитаним Јеванђељима изговорио пастирску беседу присутном верном народу честитавши  им празник  Васкрсења  Господњег и празник Усековања Претече. Након одслужене Евхаристије уприличена је Трпеза Љубави у сали парохијског дома за Архијереја, свештенство и верни народ.

Протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић