Света Архијерејска Литургија у крушевачком селу Гари

У тринаесту недељу по Педесетници, на празник пророка Захарија и праведне Јелисавете, 18. септембра 2016. године, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Г. Давид служио је Свету Литургију  у храму Покрова Пресвете Богородице  у селу Гари, надомак Крушевца.  Осмеси деце и радост верног народа који дочекује свога Архипастира са свештенством најбоље би се сабрао у поздравним речима малене Милице, која је дочекала Епископа испред светог храма: „Пресовештени Владико, добро дошли у наше село. Добро дошли као Пастир стаду, као Отац деци, да нас благословите и поучите.“ И заиста је тако било. Празник је када народ Божији дочекује свога Епископа, празник је када служимо Свету Литургију и празник је када смо сви окупљени око једне Чаше и једнога Хлеба.

Епископу су саслуживали: Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, протојереј-ставрофор Живко Којић, протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић, протојереј Перица Стојић, протојереј Иван Цветковић, надлежни парох јереј Ненад Драгичевић и протођакон Андрија Јелић.

Епископ Давид  је по прочитаном Јеванђељу поучио народ на тему данашњег Јеванђеља, а након одслужене Свете Евхаристије уприличен је културно-уметнички програм у којем су учествовала деца села Гари и КУД из села Пепељевац. После је уследила Трпеза Љубави у сали парохијског дома за Архијереја, свештенство и верни народ. Овом приликом Владика је обишао и извор Пресвете Богородице у центру села.

За малено село Гари, које је толико велико да свако свакога зна по имену, Света Литургија је не само све што она јесте, већ и громогласна потврда  да смо прихваћени и удомљени , збринути и сигурни у великој Цркви Христовој.

презвитер Ненад Драгичевић