Света Архијерејска Литургија у Доњем Крчину

dsc_1843

Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је 21. септембра 2016. год. Свету Архијерејску Литургију у Доњем Крчину код Варварина.

Епископу Давиду саслуживали су: Архијерејски намесник темнићки протојереј-ставрофор Ђорђе Марјановић,  протојереј Братислав Петровић, протојереј Горан Гајић, јереј Ивица Сврзић, јереј Марко Максовић, јереј Милутин Михајловић, јереј у пензији Драгиша Илић, протођакон Андрија Јелић и ђакон Иван Петронијевић.

Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид је по прочитаном одломку из Јеванђеља изговорио беседу присутном верном народу.

На крају Свете Литургије пререзан је славски колач овогодишњег свечара г. Дејана Милетића, а нови колачар је г. Саша Маринковић.

Литургијско славље је настављено са Трпезом љубави.

ђакон Иван Петронијевић