Рођење Пресвете Богородице- слава цркве Лазарице

dsc_1652

Навечерје Рођења Пресвете Богородице – славе цркве Лазарице прослављено је свечаним бденијем које је служио Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид са свештенством града Крушевца. Епископу су саслуживали протојереји-ставрофори: секретар Његовог Преосвештенства Драги Вешковац, Архијерејски намесник крушевачки прота Будимир Којић , проте Љубивоје Радовић и Раде Миловановић. Након бденија уприличена је Трпеза љубави на којој је са радошћу и песмом прослављено навече празника.

На сам дан Рођења Пресвете Богородице служена је Света Литургија којом је началствовао архимандрит Алексеј Богићевић са бројним свештенством града Крушевца и околине. Литургијско славље настављено је литијом  око Свете Лазарице и резањем славског колача. Трпезу љубави и богато послужење за све који су присуствовали Светој Литургији припремили су са трудом овогодишњи колачари благочестива породица Бутковић.

ђакон Стефан Поповић