Крстовдан у Саборној цркви у Крушевцу

Крсту  Твоме  клањамо  се  Владико
и свето Васкрсење Твоје певамо ио славимо

Празник  Воздвижења Часног и Животворног Крста  Господњег,  27. септембра 2016. године торжествено је прослављен у Саборном храму Светог великомученика Георгија у Крушевцу. Свечано је на великом Славословљу  изнешен Часни Крст  и постављен верноме народу на поклоњење и целивање уз појање тропара празника "Спаси Господе људе Твоје и благослови наслеђе Твоје..."

Свету Литургију служили су свештеници Саборног храма, началствовао је протојереј Ненад Радосављевић а саслуживали су протојереј-ставрофори Цветан Топличанин и Ђорђе Милојковић, протојереји Драгић Илић и Александар Ерић, јереј Ненад Драгичевић и протођакон Јован Миленковић.

У својој беседи отац Ненад је честитао празник свим православним верницима подсећајући све на величину овога празника и поштовању Часнога Крста на коме је био прикован, разапет и мучен Господ наш Исус Христос ради нас и ради нашега спасења.

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић