Света Архијерејска Литургија и рукоположење у Дедини

Благоизвољењем Господа Исуса Христа, дана 08. октобра/25. септембра када Црква празнује спомен на свету преподобну  Ефросинију и светог Сергија Радоњешког, Његово Преосвештенство Епископ Крушевачки Господин Давид, у цркви светог Атанасија Великог у Дедини, началствовао је Светом Архијерејском Литургијом на којој су му саслуживали: Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, протојереј Мирослав Пешић, парох дедински протојереј Ненад Јовановић, протојереј Јован Вуковић, јереј Ненад Драгичевић, протођакон Андрија Јелић и ђакон Милан Здравковић.

Празничној лепоти и свечаности овог евхаристијског сабрања допринело је и рукоположење г. Слободана Маринковића у ђаконски чин.

После завршетка Свете Архијерејске Литургије, Његово Преосвештенство је доделио благодарнице и грамате истакнутим приложницима за препокривање ове светиње, које је недавно обављено.

ђакон Слободан Маринковић