Епископ Давид началствовао литургијским сабрањем у Саборној цркви у Крушевцу

Његово Преосвештенство Епископ крушевачки  Господин др Давид служио је  Свету Литургију у Недељу седамнаесту по Духовима и на празник светог Дионисија Ареопагита, у Саборном храму светог Георгија у Крушевцу.

На велику духовну радост, учешће у Светој Литургији узео је протојереј-ставрофор о. Милорад Лончар, парох из Мелбурна- Епархија аустралијско новозеландска, а саслуживали су Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, старешина саборног храма протојереј-ставрофор Љубиша Милошевић, протојереј-ставрофор Драгиша Јовановић и Ђорђе Милојковић, протојереј Драгић Илић и Александр Ерић, протођакони Јован Миленковић и Андрија Јелић и ђакон Слободан Маринковић.

По благослову Епископа Давида беседу на прочитано Јеванђеље надахнуто  је изговорио прота Милорад Лончар, тумачећи прочитан одељак Светог Писма али и говорећи о великој тајни човека као Боголиког бића.

На јутрењој служби појали су свештеници ове Цркве, протојереј Перица Стојић са  студентима теологије Марком Цветковићем и Александром Ђорђевићем,  док је  на Литургији појало певачко друштво Саборног храма.

По заамвоној молитви и отпусту литургијско славље настављено је Трпезом љубави у парохијском дому овога храма.

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић