Света Тајна Јелеосвећења и цркви светог Николе у Врбници

img_7318

''Болује ли ко међу вама, нека дозове старешине црквене, те нека читају молитву над њима и нека га помажу уљем у име Господње. И молитва вере помоћиће болеснику, и подигнуће га Господ, и ако је грех учинио опростиће му се''(Јак. 5, 14-15)

Још једно прелепо вече, вече препуно Божије благодати, у цркви светог Николе у Великој Врбници. Сабрасмо се да са нашим молитвеницима пред Богом Свевишњим, Светим Георгијем и Пантелејмоном, чије се мошти од 16. октобра налазе у овом светом храму,  измолимо од Господа оздрављење душе и тела болесних слугу Божијих. Велики број верника се овом приликом окупио у нашој врбничкој Светињи. Благослов, благодат, радост и мир су речи којима се може описати овај догађај. Сви присутни су помазани светим јелејем, а на благослов добили освећено уље и брашно.