Полагање камена темељца и освећење крстова у манастиру Светог Луке у Бошњану

Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид је  22.10.2016. године, у пратњи секретара Епархије протојереја-ставрофора Драгог Вешковца и протођакона Андрије Јелића обишао манастир Светог Луке у Бошњану и том приликом положио камен темељац и освештао крстове за реконструисану манастирску цркву цветог Луке у Бошњану. Потом је Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид обишао радове и погледао јединствен пример утапања старе цркве у нову цркву.

Игуман манастира архимандрит Алексеј је организовао пригодно послужење за Епископа и присутне вернике у манастирској трпезарији.

Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служиће Свету Архијерејску литургију у новоизграђеној манастирској цркви, већ на манастирској слави светог апостола и јеванђелиста Луку, 31.10.2016. године са почетком у 9 часова.

ђакон Иван Петронијевић