Света Архијерејска Литургија у манастиру Дренча

dsc_3741

Многа копља су се ломила у историји рода људског. Ломила су се у борбама, ратовима, на бојним пољима. Али само једно копље запарало је груди у чије је срце стао читав свет, читав космос. То је копље римског капетана Лонгина, на Голготи.

Човек створен из љубави и за љубав,  ранио је Љубав оштрицом своје гордости и себељубља. А Истинска Љубав кад се рани она и даље воли. Та чудесна жртвена Љубав преображава мучитеља у мученика. Том Љубављу поражен преобразио се и Лонгин, поставши Свети Мученик Христов.

Ради те животворне Љубави сабрали смо се данас, 29. октобра 2016. године, у светом манастиру Дренчи да са својим Епископом Давидом и сестринством ове свете обитељи, прославимо светог мученика Лонгина Сотника. Данас, на Светој Литургији, заједно са Светим Лонгином, загледани у Христа распетога и ми ускликнусмо: " Заиста овај човек беше Син Божији!"

Напојили смо се Жртвене Љубави са Трпезе Господње, а љубављу игуманије Фотине и њеног сестринства окусисмо и са трпезе несебичног гостољубља.

свештеник Вукман Петровић