Прослављена слава манастира Светог Луке у Бошњану

dsc_4500

Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид је  31.10.2016. год., на дан Светог апостола и јеванђељиста Луке служио Свету Архијерејску Литургију у истоименом манастиру у Бошњану. Ово је била прва Архијерејска Литургија у новом реконструисаном манастирском храму.

Епископу су саслуживали игуман манастира архимандрит Алексеј, Архијерејски намесник темнићки протојереј-ставрофор Ђорђе Марјановић, протојереј-ставрофор у пензији Томислав Гајић, протосинђел Лука сабрат манастира Св. Луке, протосинђел Тихон настојатељ манастира Покрова Пресвете Богородице у Мрзеници, протојереј Александар Ерић, протојереј Душан Марковић из Пожаревца, протојереј Александар Лукић, протојереј Горан Гајић, јереј Радош Младеновић из жичке епархије, јереј Рајко Рајковић из браничевске епархије, јереј Ивица Сврзић, јереј Милутин Михајловић,  протођакон Андрија Јелић и ђакон Иван Петронијевић.

По прочитаном Јеванђељу беседио је Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид.

На крају Литургије пререзан је славски колач, а литургијско славље настављено је са Трпезом љубави у манастирској трпезарији.

ђакон Иван Петронијевић