У Брусу прослављено 180 година од подизања храма Преображења Господњег

dsc_4071

У недељу, 30. октобра 2016. године, храм Преображења Господњег у Брусу прославио  је један, не тако мали јубилеј- 180 година свога постојања.

Свету  Архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ крушевачки господин Давид уз саслуживање свештеника Намесништва жупског.

Поред представника локалне самоуправе у обележавању годишњице храма у Брусу, на овом молитвеном сабрању учествовао је у др Милета Радојевић, директор Канцеларије за односе са црквама и верским заједницама Владе Републике Србије.

После Свете Литургије уручене су Архијерејске Грамате и Благодарнице појединцима и колективима који су својим доприносом помогли реконструкцију храма Преображења Господњег у Брусу.

Овај дан својим  присуством увеличали су чланови хора Свети кнез Лазар и етно-групе "Брус".